Yurtiçi Kargo, Operasyonel Projeleri İçin 1 Milyar Tl’lik Yatırım Yapacağını Duyurdu

Yurtiçi Kargo, Operasyonel Projeleri İçin 1 Milyar Tl’lik Yatırım Yapacağını Duyurdu
Yurtiçi Kargo, operasyonel kabiliyetini artırmak amacıyla otomasyon teknolojilerine 1 milyar TL'lik yatırım yapacağını duyurdu.

Yurtiçi Kargo, operasyonel kabiliyetini artırmak amacıyla otomasyon teknolojilerine 1 milyar TL'lik yatırım yapacağını duyurdu. Konu ile ilgili Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, "Önümüzdeki bir yıl içerisinde 6 büyükşehrimizde yeni nesil otomasyon teknolojileriyle donatılmış aktarma merkezleri inşa etmeyi hedefliyoruz. Çok daha hızlı, çok daha kaliteli hizmet verebilmek için önümüzdeki dönemde sadece operasyonel projeler için 1 milyar TL'lik yeni yatırım planımız bulunuyor" dedi.

2023 yılında 19 yeni şube açtıklarını ifade eden Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, "Birim sayımız şu an 1300 seviyesine erişmiş durumda. Hem şube sayısı bakımından hem de personel sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük özel kargo şirketiyiz. Her zaman olduğu gibi sektördeki lider konumlarını daha da pekiştirerek, sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmeyi hedefliyoruz. Her zaman olduğu gibi bu yıl da Yurtiçi Kargo ile çalıştığı için mutlu olan müşterilerimizin sayısını artırmak istiyoruz" diye konuştu.

"ÜLKEMİZE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ"

Önyol, yapacakları yatırımlara ilgili, "Bildiğiniz üzere Dünya son birkaç yıldır hem ekonomik hem de uluslararası ilişkiler bakımından zorlu bir dönemden geçiyor. Maalesef bu durumdan ülkece biz de etkileniyoruz. Ancak bizim karamsarlık gibi bir huyumuz bulunmuyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de ülkemize yaptığımız yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da operasyonel kabiliyetimizi ve kargo taşıma kapasitemizi artıracak yatırımlara devam ediyoruz. Önümüzdeki bir yıl içerisinde 6 büyükşehrimizde yeni nesil otomasyon teknolojileriyle donatılmış aktarma merkezleri inşa etmeyi hedefliyoruz. Çok daha hızlı çok daha kaliteli hizmet verebilmek için önümüzdeki dönemde sadece operasyonel projeler için 1 milyar TL yeni yatırım planımız bulunuyor" ifadelerini kullandı.

"DAHA HIZLI VE ŞEFFAF BİR HİZMET SUNMAYI HEDEFLİYORUZ"

Kendi teknolojilerini geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Önyol, "Ayrıca Yurtiçi Kargo'nun genel müdürlük binasında kurulu resmi bir Ar-Ge Merkezi var. Bu merkezimizde bugüne kadar birçok teknoloji ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. 2023-2024 yılı için de kargo operasyonları ve müşteri talepleri alanında daha güçlü altyapılar kurarak müşterilerimize daha hızlı ve şeffaf bir hizmet sunmayı hedefliyoruz. Yine aynı şekilde analiz ve raporlama alanlarında daha çok yapay zekâ desteği kullanmayı ve bu alanda kendi teknolojilerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

"BİZ DİJİTAL İŞLETMELERİN FİZİKSEL TEMSİLCİLERİYİZ"

Çevreci kargo faaliyetleri için de yatırım planlarının bulunduğunu ifade eden Önyol, "Biz Yurtiçi Kargo olarak kargo sektöründe yaşanan gelişimin tüm sektörleri olumlu etkilediğini düşünüyoruz. Günümüzün dijitalleşen ve e-ticareti büyüten dünyasında kargo sektörü artık sadece taşımacılık hizmeti veren bir sektör değil. Biz aynı zamanda dijital işletmelerin fiziksel temsilcileriyiz. İşimize bu odak noktasından bakıyor ve sürekli kendimizi geliştirme odağı ile hareket ediyoruz. Bu bakış açısıyla daha çevreci kargo faaliyetleri için de yatırım planımız da bulunuyor. Hali hazırda Türkiye'nin en büyük elektrikli kargo filosuna sahip şirketiz. Bir taraftan araç sayımızı artırırken bir taraftan da temiz enerji kullanan şubeler konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Yurtiçi Kargo, Operasyonel Projeleri İçin 1 Milyar Tl’lik Yatırım Yapacağını Duyurdu

Yurtiçi Kargo, Operasyonel Projeleri İçin 1 Milyar Tl’lik Yatırım Yapacağını Duyurdu