Üç devlet bankası tarafından sunulan yepyeni kredi desteği

Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank, teknoloji sektöründe yer alan girişimcileri desteklemek üzere yeni bir kredi paketini hayata geçiriyor. Belge mukabilinde yararlanılabilecek Teknogirişimci Destek Kredisi, maksimum 500 bin lira olmak üzere, 6 ay ödemesiz dönem ve 60 ay vadeye kadar kullanılabilecek.

Üç devlet bankası tarafından sunulan yepyeni kredi desteği

Teknogirişimci Destek Kredisi ile yazılım, donanım geliştirme, mobil teknolojiler ve uygulamalar gibi alanlarda yenilikçi düşüncelerini faaliyete dönüştürmek isteyen girişimcilere destek verilecektir. Kredi ile teknoloji odaklı girişimlerin büyümesinin desteklenmesi, bilişim ve yazılım alanlarında istihdamın artırılması ve rekabet ortamının güçlendirilmesi amaçlanıyor.

BELGE KARŞILIĞINDA KULLANILABİLECEK

Tekno Girişimci Destek Kredisi'nden, Teknokent ve Teknopark gibi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri'nde faaliyet gösteren girişimciler faydalanabilecek.

Öte yandan TÜBİTAK, KOSGEB gibi kamu kurum ve kuruluşları ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler de Tekno Girişimci Destek Kredisi'nden yararlanabilecek.

EN FAZLA 500 BİN LİRA TUTARINDA

Firmaların mal ve hizmet alımı, maaş ödemesi, işletme giderleri, ofis malzemesi, ekipman, yazılım ve donanım alımlarının finansmanı için belge karşılığında kullanılabilecek krediler, en fazla 500 bin lira tutarında, 6 ay anapara ödemesiz ve 60 ay vadeli olabilecek.

Kredi 36 ay vadeye kadar yıllık yüzde 13,5 sabit faizle, 36 ay ve üzeri vadelerde ise "TLREF+3" faiz oranıyla kullanıma sunulacak.