Son dakika açıklandı, ödemeler kesinlik kazandı! Ziraat Bankası 29 bin TL yatıracak: O tarihte söz konusu kişilerin hesaplarına para aktarılıyor!

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda promosyon harcamaları için Ziraat Bankası ile masaya oturmuştu. Sağlık sektörü çalışanlarına yapılacak promosyon ödemesinin ayrıntıları da netlik kazandı. İşte sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilecek 29.000 TL'lik promosyon ödemelerine yönelik merak edilenler...

Son dakika açıklandı, ödemeler kesinlik kazandı! Ziraat Bankası 29 bin TL yatıracak: O tarihte söz konusu kişilerin hesaplarına para aktarılıyor!

Sağlık Bakanlığı ile Ziraat Bankası yaptığı sözleşme kapsamında sağlık sektöründeki tüm çalışanlara 29.000 TL tutarında promosyon ödeneceğini açıkladı. Bu promosyonların bir bölümü nakit olarak verilecek olup, geri kalanı ise para puan olarak hesaba aktarılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI ÇALIŞANLARINA NE KADAR PROMOSYON ÖDENECEK?

Sağlık sektöründeki çalışanlara, üç senelik protokol karşılığı olarak personellerin maaşlarına bakılmadan toplamda 29.000 TL'lik ödeme yapılacak. Söz konusu ödemelerin 25.200 TL'si nakit, 1800 TL'si kredi kartı puanı olarak, kalan 2.000 TL'si de iki ay taksitli olarak "para puan" türünde verilecektir.

PROMOSYON ÖDEMELERİ HESAPLARA YATIRILDI MI?

Sağlık çalışanlarını kapsayan ödemeler Antalya ile Konya'daki çalışanların hesaplarına yatırıldı. Fakat diğer illerin ödeme tarihleri henüz belli olmadı.

SAĞLIK ÇALIŞANI PROMOSYONU KİMLERE VERİLECEK?

Ödemeler; bulaşıcı hastalık sürveyansı, kanser tarama hizmetleri, çevre sağlığı ve tütün kontrolü hizmetleri, tüberküloz takibi ve doğrudan gözetimli tedavi, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri, özel sağlık kuruluşları ile eczane ve ecza deposu denetimleri, koruyucu sağlık hizmetleri eğitimi; 112 acil sağlık hizmetleri kapsamında çağrı cevaplama oranı, vakaya erişim ve hastaneye teslim süresi ile günlük vaka sayısı; laboratuvarlarda numune sayısı ve numune çeşitliliği, analiz, numune ve analiz sonuçlandırma süresi, kalibrasyon ve laboratuvar verimliliği ve benzeri kriterler ile; personelin görev yeri, görevi, kadro ve unvanı dikkate alınarak Bakanlıkça belirlenen birim teşvik hedeflerinin gerçekleşmesi doğrultusunda personellere yapılan ek ödemelerdir.

Söz konusu ödemeler personellerin kadro unvanları, hak ettikleri taban ödemesinin birim teşvik katsayısıyla aktif çalışma gün katsayısıyla çarpımı sonucunda elde edilen tutarlardır. Söz konusu tutarlar profesör ile doçent unvanı olan personellerle entegre ilçe devlet hastanesinin başhekimi, toplum sağlığı merkezi başkanı, halk sağlığı laboratuvar sorumlusu ile yan dal uzmanları adına yüzde 20'yi bulan artışla uygulanabilecektir. Birim teşvik katsayısı, birim teşvik hedeflerinin gerçekleştirilmesi oranı doğrultusunda 0'la 1 arasında değişiklik gösteren katsayıdır. Birim teşvik katsayısına toplu sözleşme hükümlerinden kaynaklı artışlar eklenecektir.