Siemens’ten Kablosuz Elektrikli Araç Şarj Alanında İş Birliği

Siemens’ten Kablosuz Elektrikli Araç Şarj Alanında İş Birliği
CharIN; Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde "Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi'ni kurduğunu duyurdu.

CharIN; Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde "Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi'ni kurduğunu duyurdu. Ekip, elektrikli araçlar için kablosuz şarj çözümlerinin dünya çapında benimsenmesini ve standartlaştırılmasını teşvik ederek sorunsuz bir kablosuz şarj deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CharIN e.V. Yönetim Kurulu Başkanı Claas Bracklo, "Yeni CharIN Geliştime Ekibi'nin kurulmasıyla akıllı şarj alanında yeni bir dönemin önünü açıyoruz. Bilgiyi paylaşarak ve iş birliğini teşvik ederek kablosuz şarj çözümlerinin sorunsuz entegrasyonunu destekliyor ve dünya çapında elektrikli araçların geleceğine enerji katıyoruz" dedi.

CharIN Ekibi'nin başındaki Siemens AG'den Thomas Wuerz ise "Bu geliştirme ekibini kablosuz şarj seçeneklerini son müşterilere kısa süre içinde sunabilmek amacıyla kurduk" diye konuştu.

KABLOSUZ GÜÇ AKTARMA TEKNOLOJİSİNİN ETKİLİ ŞEKİLDE KULLANILMASI AMAÇLANIYOR

Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi'nin kuruluşu, elektrikli araçlar için sorunsuz kablosuz şarj çözümleri sağlanması ihtiyacına dayanıyor. Bu alandaki boşluklar, araç orijinal ekipman üreticileri (OEM) için zorluklar teşkil ederken, kablosuz şarjın hızla benimsenmesine de engel oluşturuyor. Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde kurulan CharIN Geliştirme Ekibi, bu boşlukları zamanında kapatarak kablosuz güç aktarma teknolojisinin gelişen elektrikli mobilite ekosistemine başarılı şekilde entegre edilmesini ve etkili şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor.

EVRENSEL KABLOSUZ ŞARJ ÇÖZÜMLERİ İÇİN TEMEL OLUŞTURMAK HEDEFLENİYOR

CharIN Ekibi, statik 11 kW şarj sistemine odaklanarak araçların şarj edilmesine yönelik kablosuz güç aktarımı (WPT) teknolojisindeki standartların uyumlaştırılması için aktif olarak çalışacak. CharIN Ekibi, mevcut WPT standartlarındaki boşlukları gidererek kesintisiz, verimli ve evrensel kablosuz şarj çözümleri için bir temel oluşturmayı hedefliyor. Kablosuz şarjın kullanılabileceği durumların belirlenmesi, bu teknolojinin çeşitli elektrikli araç platformlarına entegrasyonunda çok önemli bir rol oynayacak. CharIN Ekibi, birlikte çalışma prensiplerine yönelik titiz test prosedürleri ve sertifikasyon yönergeleri tanımlayarak, kablosuz şarj çözümlerinin güvenilir, verimli ve farklı platformlarla uyumlu olmasını sağlamayı amaçlıyor. CharIN Ekibi, ayrıca, kablosuz güç aktarımıyla ilgili teknolojilerin bir arada çalışmasının sağlanmasına odaklanacak ve elektrikli araç şarjının geleceği için uyumlu bir ekosistemin gelişimini teşvik edecek.

Siemens’ten Kablosuz Elektrikli Araç Şarj Alanında İş Birliği

Siemens’ten Kablosuz Elektrikli Araç Şarj Alanında İş Birliği