Otokar'dan Gürcistan'a otobüs ihracatı!

Otokar'dan Gürcistan'a otobüs ihracatı!
Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yenilikçi otobüsleriyle uluslararası rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Sektörde 60 yıla yakın deneyimi ile...

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yenilikçi otobüsleriyle uluslararası rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Sektörde 60 yıla yakın deneyimi ile ürettiği araçlarla Türkiye’de ve dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde tasarımı, dayanıklılığı, teknolojisi ile büyük beğeni toplayan Otokar, son olarak Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı 30 adetlik otobüs ihalesini kazandı ve araçları kısa süre içinde teslim etti. Gürcistan'ın artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak üzere başlattığı dönüşüm çalışmaları sonucunda 2020 yılında 175 adetlik dev bir otobüs ihracat anlaşmasına imza atan Otokar, iki yıl gibi kısa bir sürede ülkedeki araç parkını 200'ün üzerine çıkarmayı başardı. Halihazırda Gürcistan'da 6 farklı belediye tarafından kullanılan Otokar Kent ve Sultan otobüsleri kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanırken, yeni ihale kapsamında teslim edilen 30 adet Doruk otobüsü Gürcistan İçişleri Bakanlığı personelini taşıyacak.

“HEDEFİMİZ BÖLGEDEKİ İHRACATIMIZI ARTIRMAK”

Otokar’ın otobüs ihracatındaki başarısına dikkat çeken Ticari Araçlar Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker; “Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak geliştirdiğimiz çevreci, konforlu ve güvenli araçlarımız geniş bir coğrafyada tercih ediliyor. Önceki sene teslim ettiğimiz otobüslerimizle Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir soluk getirdik, araçlarımız 6 belediyenin filosunda başarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanarak teslim ettiğimiz 30 otobüs ile ülkedeki araç parkımızı daha da artırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Araçlarımızın zorlu yol ve iklim şartlarına dayanıklılığı, uzun ömürlü oluşunun yanı sıra satış sonrası hizmetlerdeki başarımızla öncelikli tercih olmaya devam ediyoruz. Bölgedeki ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

MODERN ŞEHİRLERİN YENİLİKÇİ ARACI

Otokar tarafından kullanıcı beklentileri doğrultusunda üretilen ve yurt dışında Vectio adıyla satışa sunulan 9 metrelik orta boy Doruk otobüsler, modern iç ve dış görünümü, güçlü motoru, yol tutuşu ve üstün çekiş performansının yanı sıra düşük işletme maliyetleriyle de dikkat çekiyor. Geniş ve büyük camları, ferah iç hacmi ve standart kliması ile yolcular konforlu ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkarıyor. Avrupa güvenlik normlarına uygun sistemlerle donatılan otobüsler, ön ve arkada tam kuru havalı disk frenlere ek olarak ABS, ASR ve Retarder sayesinde maksimum güvenlik sunuyor.