Mezra Ziraat: Ekim Süreci Tamamlandı

Mezra Ziraat: Ekim Süreci Tamamlandı
Erzurum, Erzincan ve Sivas bölgelerinde hizmet veren Mezra Ziraat, yeni üretim sezonunda ekim sürecini tamamladığını duyurdu.

Erzurum, Erzincan ve Sivas bölgelerinde hizmet veren Mezra Ziraat, yeni üretim sezonunda ekim sürecini tamamladığını duyurdu. 12 bin 500 dekar alanda ekim gerçekleştiren şirket, yaklaşık 60 bin ton şeker pancarı hasat etmeyi hedefliyor.

2018 yılından bu yana Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikası'nın ham madde ihtiyacını karşılamak için tarıma elverişli arazileri kiralayarak üretim sağlayan Mezra Ziraat bu yıl da hedefine ulaştığını açıkladı. Ekim süreçlerinde her yıl daha büyük bir alana erişen ve tarım sektörüne canlılık kazandırmayı hedefleyen şirket bu yılda 12 bin 500 dekarlık bir alanı hasada hazırladı.

Sezona başlayan şirket, tarlaların tamamının sürümünü tamamlayıp gübreleme işlemini gerçekleştirdiğini bildirdi. Tüm tarla düzenlemelerinin sağlanarak arazilerin ekime hazırlandığı aktarıldı. Düzenli bir ekip çalışmasının ardından tarıma elverişli arazilerin üretim yolculuğuna başlayacağı ifade edildi.

ŞEKER PANCARI ÜRETİMİ KATLANARAK ARTIYOR

Geçtiğimiz yıl 8 bin 500 dekar alanı tarıma kazandıran şirket bu yıl 12 bin 500 dekar alanı değerlendiriyor. Üretim aşamasında 2021 yılından bu yana yüzde 50'nin üzerinde bir artış sağlandı.

Mezra Ziraat: Ekim Süreci Tamamlandı

Mezra Ziraat: Ekim Süreci Tamamlandı