Limak’tan Bae’de Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Mutabakat

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) hızlı büyüyen yatırım holdinglerinden Alpha Dhabi Holding ile Limak Şirketler Topluluğu arasında sürdürülebilir kalkınmayı teşvik edecek bir mutabakat anlaşması imzalandı.

Limak’tan Bae’de Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Mutabakat

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) hızlı büyüyen yatırım holdinglerinden Alpha Dhabi Holding ile Limak Şirketler Topluluğu arasında sürdürülebilir kalkınmayı teşvik edecek bir mutabakat anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre, İki şirket arasında imzalanan söz konusu anlaşma, aralarında inşaat, kalkınma, altyapı, enerji ve turizm sektörlerinin de bulunduğu farklı sektörlerde sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde iş birliklerinin ve ortak girişimlerin kurulmasını hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında, Abu Dabi'de düzenlenen İş Forumu'nda imzalanan mutabakat anlaşması, iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğinin artırılması açısından önemli bir dönüm noktasını oluştururken, Limak Şirketler Topluluğu ve Alpha Dhabi Holding için Türkiye ve BAE'deki portföylerini karşılıklı geliştirmek için önemli fırsat sunuyor. Mutabakat kapsamında ayrıca, şubat ayında Türkiye'de meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonuna yönelik ortaklıkların kurulması ve geliştirilmesi de öngörülüyor.

'KARŞILIKLI PORTFÖYLERİ GENİŞLETME İMKANI"

Abu Dabi'de düzenlenen İş Forumu'nda imzalanan mutabakat anlaşması ile ilgili konuşan Limak Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, sürdürülebilirlik ve yatırım konularında benzer vizyonları paylaşan Alpha Dhabi Holding ile ileriye dönük bir mutabakat anlaşması imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir "Bu iş birliği hem Türkiye hem BAE için çok önemli. Bir yanda şirketlerimiz karşılıklı olarak portföylerini genişletme imkânı bulurken, diğer yanda Şubat ayında yaşadığımız depremler sonrasında etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonu ile halklarımız arasında daha güçlü bir sosyal ve kültürel yakınlaşma sağlayacak" dedi.

Alpha Dhabi Holding CEO'su ve Genel Müdürü Hamad Salem Al Ameri ise imzaladıkları mutabakat anlaşmasının stratejik önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

"Potansiyel iş birliğimiz sürdürülebilir kalkınma ve yatırımlar alanlarındaki hedeflerimizle tam uyumlu. Bizler inşaat, altyapı, enerji sektörü ve turizm sektöründe büyümek istiyoruz. Ayrıca deprem sonrası etkilenen bölgelerin yeniden inşasında oluşabilecek fırsatları keşfetmek istiyoruz. Hem şirketlerimiz hem de halklarımız için iş birliği potansiyelinin heyecanını yaşıyoruz."

Limak’tan Bae’de Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Mutabakat

Limak’tan Bae’de Sürdürülebilir Kalkınmaya Yönelik Mutabakat