Konya’da Tütün ve Silah Kaçakçılarına Operasyon: 14 Gözaltı

Konya'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Ekipleri, Büyük Operasyonla Kaçakçılara Göz Açtırmadı!

Konya’da Tütün ve Silah Kaçakçılarına Operasyon: 14 Gözaltı

Konya'nın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son operasyonlarında büyük bir başarıya imza attı. Gerçekleştirilen çalışmalarda, gümrük kaçağı binlerce tütün mamulü, tabanca ve kozmetik ürün ele geçirilirken, 14 şahıs gözaltına alındı.

Konya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılara yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Selçuklu, Karatay, Meram ve Ereğli ilçelerindeki 9 iş yeri, 2 ev ve 3 depoda arama yapıldı. Yapılan aramalarda gümrük kaçağı olduğu tespit edilen 594 bin adet boş makaron, 18 bin 250 paket doldurulmuş sigara, bin 200 paket gümrük kaçağı sigara, 365 paket içerisinde 124 kilogram nargile tütünü, 218 kilogram kıyılmış tütün, 18 adet sigara dolum, jelatinleme ve kompresör makinesi, 5 bin 950 adet tıbbi ürün ele geçirildi. Bu operasyonlar kapsamında toplam 12 şüpheli gözaltına alındı.

KOM ekipleri, Ereğli ilçesinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda ise silah kaçakçılarına yönelik önemli bir başarı elde etti. Arama yapılan bir tırın dorsesine gizlenmiş vaziyette 18 adet tabanca ele geçirildi. Bu olayla ilgili 2 şahıs gözaltına alındı.

Toplamda 14 şüpheli, KOM ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlar sonucu gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.