Konya’da Kereste Atölyesinde Yangın

Konya’da Kereste Atölyesinde Yangın
Konya Selçuklu'da bir kereste atölyesinde çıkan yangın, itfaiye ekipleri ve işçilerin müdahalesiyle söndürüldü. Yangındacan kaybı yaşanmazken, atölyede maddi hasar oluştu.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan bir kereste atölyesinde bugün saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Sakarya Mahallesi Gümüşlü Sokak üzerinde yer alan atölyede, henüz bilinmeyen bir sebeple odun ve keresteler tutuştu. Yangın, kısa sürede gökyüzünü dumanlarla kapladı.

Atölyede çalışan işçilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, işçilerin de yardımıyla yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangının yanında bulunan sağlam malzemeler ise iş makineleri yardımıyla güvenli bir yere taşındı.

İtfaiye ekipleri, yangının tamamen söndürülmesinin ardından soğutma çalışmalarına başladı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili araştırmalar devam ediyor.

Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, kereste atölyesinde maddi hasar meydana geldi. Yangının neden çıktığı ise yapılacak incelemeler sonucunda belirlenecek.