Konya'da Genç KOMEK Yaz Okulu'nda Eğitimler Başladı

Konya'da Genç KOMEK Yaz Okulu'nda Eğitimler Başladı
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Genç KOMEK Yaz Okulu'nda yüz yüze ve çevrim içi eğitimler başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı yazılı açıklamada, Genç KOMEK'in 7-14 yaş arası çocuklar ve gençler için hem eğlenceli hem de eğitici bir yaz tatili sunduğunu belirtti. Konya merkez ve ilçelerde bulunan 42 KOMEK ve ASEM binasında başlayan Genç KOMEK Yaz Okulu'nda bu yıl da çocuklar ve gençler için eğlenceli ve öğretici içerikler hazırlandığını ifade eden Başkan Altay, "Bu yıl hem yüz yüze hem de çevrim içi olarak gerçekleştirilecek eğitimlere 20 bin 652 öğrencimiz kayıt yaptırdı. Yavrularımız, milli ve manevi eğitimler başta olmak üzere spordan sanata, el becerisi etkinliklerinden gezi programlarına ve eğlenceli oyunlara kadar yine dolu dolu bir yaz tatili geçirecek. Yaz Okullarımıza kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize keyifli ve verimli bir tatil diliyorum." dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin "Engelsiz Şehir" politikaları kapsamında özel gereksinimli çocuklar ve gençler için hazırlanan Özel Genç KOMEK Okulları da bu yaz eğitimlerine devam ediyor. Bu yıl eğitimler, Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu, Konevi İşitme Engelliler Okulu, Karatay Özel Eğitim Meslek Lisesi ve 15 Temmuz İlköğretim Okullarında gerçekleştirilecek. Eğitimler, Dokuma, Basit Dikiş, Mutfak, Kur'an-ı Kerim, Orf Eğitimi, El Sanatları, Okçuluk, Resim, Değerler Eğitimi, Akıl Zeka Oyunları, Spor, Oyunlarla Matematik ve Makrome gibi branşlarda verilecek.

Genç KOMEK Yaz Okulu'na katılan özel öğrenciler, havuz etkinlikleri, servis imkanı, ders materyalleri, oyun kampı, Beyşehir ve şehir merkezi gezileri, dönem sonu etkinlikleri, tarım ve hasat toplama etkinlikleri ile Kelebekler Vadisi gezisi gibi çeşitli faaliyetlerden yararlanabilecek. Özel öğrencileri bekleyen aileler de kurs merkezlerinde kendileri için hazırlanan ücretsiz etkinliklere katılarak hem çocuklarının yanında olacak hem de zamanlarını verimli geçirecek.

Konya'da Genç KOMEK Yaz Okulu'nda Eğitimler Başladı