Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne Yılmaz Kılınç atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı, bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni karara göre Konya Vakıflar Bölge Müdürü değişti

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne Yılmaz Kılınç atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Tokat'ın tecrübeli bürokratı Yılmaz Kılınç, Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne getirildi. Yılmaz Kılınç, uzun yıllara dayanan yönetim deneyimi ve başarılı kariyeriyle dikkat çekiyor.

Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde gösterdiği performansla bilinen Kılınç, Pazartesi günü itibariyle yeni görevine resmen başlayacak.

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararlarının tamamı şu şekilde oldu.

Buna göre, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığına, İkinci Başkan Davut Menteş atanırken, İkinci Başkanlığa Mehmet Verim, üyeliklere ise Nevzat Şen, Ömer Faruk Öztürk ve Tayfun Aksoyak getirildi.

Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Üyeliğine ise Didem Yeter Güler atandı.

Kararname ile Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, Gençlik Spor Bakanlığı Müfettişi Erkan Ömeroğlu'nun ataması yapılırken, Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı ve Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Ferhat Türkoğlu görevden alındı.

Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Yılmaz Kılınç, Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Gökhan Bahçecik, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Mikail Akıllı, Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Sebahattin Erdoğan, Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ise Yusuf Dural atandı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliğine ise Prof. Dr. Halim Haldun Göktaş'ın ataması yapıldı.