Konya Şeker'den Çiftçilere Avans Ödemesi Yapılacak

Konya Şeker, 2024-2025 kampanya döneminde pancar üreticisi ortaklarına toplamda 293 milyon liralık nakdi ödeme yapacak.

Konya Şeker'den Çiftçilere Avans Ödemesi Yapılacak

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ödemelerin birinci ayağı olan çapa avansı, yarın çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Ardından sulama ve söküm avansları da üreticilerin hesaplarına aktarılacak.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, mevsim ve iklim geçiş süreçlerinden kaynaklanan doğal afetler nedeniyle ürün hasarlarının yaşandığını belirtti. Ancak, bu zorlu süreçte çiftçilerin mağdur olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Erkoyuncu, "Üreticilerimize destek olmak ve mağduriyetlerini en aza indirmek için çalışıyoruz. Çiftçilerimizin emeğinin karşılığını zamanında almalarını sağlamak amacıyla hareket ediyoruz." dedi.

Konya Şeker'in ödemeleriyle ilgili olarak Borsa İstanbul'da yapılan duyuruda, şirketin tam 293 milyon TL'lik bir nakit avansı yapacağı belirtildi. Bu, çiftçilere önemli bir destek ve motivasyon sağlayacak.

Erkoyuncu, "Çiftçilerimiz ürettikçe ülkemizin büyümesine ve kalkınmasına katkı sağlıyorlar. Biz de onların yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Konya Şeker'in çiftçilere yönelik desteği, tarım sektörünün önemini ve çiftçilerin ekonomik kalkınmadaki rolünü bir kez daha vurguluyor. Bu ödemelerin çiftçiler için büyük bir rahatlama sağlayacağı ve üretimlerini sürdürmelerine yardımcı olacağı bekleniyor.