Halkbank Müjdeyi Verdi! Tekno Girişimci Destek Kredisi Sağlanacak!

Bilişim ve yazılım sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş işletmeler için Halkbank tarafından “Tekno Girişimci Destek Kredisi” sağlanmıştır.

Halkbank Müjdeyi Verdi! Tekno Girişimci Destek Kredisi Sağlanacak!

Bilişim ve yazılım sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş işletmeler için Halkbank tarafından “Tekno Girişimci Destek Kredisi” sağlanmıştır.

Halkbank Girişimcileri Destekliyor

Halkbank, girişimcilik ekosistemini destekleyen portföyüne bir yenisini daha ekledi. Halkbank, “Tekno Girişimci Destek Kredisi” ile bilişim ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde istihdam düzeyinin korunması ve artırılmasının yanı sıra rekabet gücünün ve yenilikçilik özelliklerinin büyümesini desteklemektedir.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, yeni krediyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Stratejik sektörlerden biri olan ve küresel ölçekte hızla büyüyen bilişim ve yazılım sektörünün desteklenmesi ve Teknoloji Desteği kapsamında oluşturduğumuz “Tekno Girişimci Destek Kredisi” ile bilişim ve yazılım alanlarındaki teknoloji girişimcilerini ve onlarla birlikte yerli ve milli teknoloji hamlesini destekleyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği paket, kendilerinin de belirttiği gibi özellikle teknoloji odaklı yazılım, blockchain ve yapay zeka üzerine çalışanlara duyurulur.”

Osman Arslan "Sektördeki işletmelerin rekabet güçlerini ve yenilikçilik yeteneklerini geliştirirken, onları haksız rekabetten koruyacağız. Teknoloji ithalatından olumsuz etkilenmelerini önleyeceğiz” dedi ve Halkbank'ın teknoloji yatırımı yapan işletmelere rekabet desteği sunduğunu yineledi. 6 aylık eşit taksitli 60 aylık geri ödeme planı ve 6 ay anapara ödemesiz dönem başlıyor.

Yıllık Yüzde 13.5 Sabit Faiz Oranı

TLREF+3 faiz oranı ile kullanılacak Tekno Girişimci Destek Kredisi, 36 aya kadar vadelerde yıllık yüzde 13,5 sabit faiz oranına sahip olacak. Kredi, ilk altı ay anapara ödemesiz, azami 500.000 TL limitli ve 60 ay vadeli olmak üzere aylık eşit taksitler halinde geri ödenebilmektedir. Tekno Girişimciliği Destekleme Kredisi olarak bilinen işletme kredisini kullanan işletmelerin kredi süresi boyunca mevcut istihdam düzeylerini korumaları veya artırmaları gerekmektedir. Teknokent, Teknopark gibi Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde çalışan işletmeler ile TÜBİTAK, KOSGEB, Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşlarının teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanan girişimciler de bu krediden yararlanabilecek. Tekno Girişimci Destek Kredisi'nden sektördeki işletmeler, başta kira ödemeleri olmak üzere mal ve hizmet alımları, ücret ödemeleri, işletme giderleri ile büro malzeme ve teçhizatı, yazılım, donanım, ve programlar için destek alabilecek.