Geliriniz Düşükse Her Ay 4340 TL Ödeme Alacaksınız!

Devlet, geliri düşük olanları unutmadı. Her ay düzenli ödeme almak istiyorsanız siz de başvurabilirsiniz. Son zamlanan destek ödemelerinden sonra 4340 TL'lik yardımı almak için şartlar açıklandı.

Geliriniz Düşükse Her Ay 4340 TL Ödeme Alacaksınız!

2023 yılında devlet yardımı ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Devlet başvuru yapanlara değerlendirmeler sonucunda düzenli olarak sosyal yardım ödemesi veriyor. Bu devlet yardımından bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlara bakanlar faydalanıyor. Her ay düzenli olarak ödeme hesaplara geçiyor. Her ayın 15’i ile 31’i arasında binlerce lira ödemeden faydalanmak istiyorsanız başvuru yapmak için geç kalmayın.

Evde bakım maaşı, yeni yılda zamlı olarak hesaplara yatmaya başlıyor. Devletin verdiği bu ödemeden faydalanmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden ya da dilekçeyle birlikte başvuru yapmaları gerekiyor. 2023 yılında evde bakım maaşı zammı belli oldu. Aile bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ödenecek evde bakım yardımı Ocak ayından itibaren hesaplara zamlı şekilde yatacak. Peki, evde bakım maaşı 2023 ne kadar oldu? Ocak ayı evde bakım maaşı ne zaman ödenecek?

2023 ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI ÜCRETİ BELLİ OLDU

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli yakınlarına bakanlara her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşı geçtiğimiz yıl 3336 TL olarak hesaplara geçiyordu. Yılbaşında yapılan zamla birlikte evde bakım maaşı 4340 TL’ye yükseldi. Yani artık bu ödemeden faydalananlar aylık 4340 TL alacak. Evde bakım maaşı ödemesinden yararlanmak için yapmanız gerekenlere haberimizin devamında ulaşabilirsiniz…

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından belirlenen başvuru şartlarını taşıyanlar evde bakım maaşı başvurusunu e-Devlet üzerinden ya da Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapabilir. E-Devletten başvuru yapmak isteyenler TÇ kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurabilir. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığından başvuru yapmak isteyenlerin ise dilekçe yazarak kimlik kartları ile birlikte gitmeleri gerekiyor.

OCAK AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Her ay binlerce kişinin faydalandı evde bakım maaşı ödemeleri için tarihler belli oldu. Ocak ayı evde bakım maaşı, 15 Ocak tarihinden itibaren yatmaya başlayacak. Bakanlık her gün evde bakım maaşı yatan iller listesini yayınlayacak.