Forbes Uyarıyı Yaptı! Bu Bitcoin Borsası Sorunları Bitiremiyor!

Forbes Uyarıyı Yaptı! Bu Bitcoin Borsası Sorunları Bitiremiyor!
Bir Forbes haberine göre Binance'dan gelen mali sızıntı, CEO Changpeng Zhao'nun geçen ay iddia ettiğinden daha kötü.

Banka Haberi - Bir Forbes haberine göre Binance'dan gelen mali sızıntı, CEO Changpeng Zhao'nun geçen ay iddia ettiğinden daha kötü. O zamandan beri, çok daha kötü hale geldi. Makale, son birkaç hafta içinde Bitcoin borsasının varlıklarının toplam %15'ini (veya 12 milyar $) kaybettiğini iddia ediyor. Okuyucularımızın yararlanması için Forbes raporunun bir özetini de oluşturduk.

Bitcoin Borsası Varlıklarını Elinde Tutmakta Zorlanıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, varlıklarını elinde tutmakta zorlanıyor. Rakip FTX'in sona ermesinin bir sonucu olarak yatırımcılar son haftalarda kripto para birimlerini satmaya başladılar. Ek olarak, CEO Changpeng Zhao'nun durumun istikrar kazandığına dair garantisine rağmen çıkışlar hızlanıyor. Kripto para analitik sağlayıcısı Defillama'nın verdiği bilgilere göre, müşteriler Cuma günü net 360 milyon dolar çekti.

Farklı bir kripto para birimi istatistik şirketi olan Nansen, 13 Aralık'ta Binance'in önceki hafta 3 milyar dolarlık varlık kaybettiğini açıkladı. O zamanlar bu, işletmenin toplam gelirinin %4'ünü oluşturuyordu. Bir Forbes araştırmasına göre Binance, Zhao'nun Nansen raporundan çekilmeleri küçümsediği günkü tweet'inden bu yana varlıklarının %15'ini gerçekten kaybetti. Ancak iki aydan kısa bir süre içinde Binance'in varlıklarının yaklaşık %25'i borsadan ayrıldı. Forbes'a göre, bu makale hakkında yorum yapmak için Binance ile iletişime geçti, ancak yanıt alamadı.

Bitcoin Trade Durumu Ciddi Gelir Kaybı Yaşattı

Borsanın iki isimsiz tokeni Binance Coin (BNB) ve Binance USD'nin (BUSD) performansı, yatırımcı güveninin eksikliğini açıkça gösteriyor. Son iki ayda BNB'nin değeri %29 düştü. Ek olarak, Forbes'a göre Binance'da yalnızca yaklaşık 29 milyon token kaldı ve bu, borsanın Kasım ayında gösterdiğinden %51 daha az. Şirketin BUSD stablecoin arzı da %40 azaldı.

Binance'in güvenilirliği ve otoriteyi aşındırmasının daha incelikli yolları da var. Kasım ayından bu yana net varlıklar %24 azaldı ve MATIC, APE ve GALA gibi iyi bilinen token sahipleri borsadaki varlıklarını %40-50 oranında azalttı. Binance, neredeyse bir yıldır devam eden dijital varlıklardaki düşüşten etkilenmedi. Ek olarak hacim olarak en büyük kripto para borsası olmaya devam ediyor.