Eşarj, Türkiye’nin ‘en Hızlı’ Şarj İstasyonunu Kurdu

Eşarj, Türkiye’nin ‘en Hızlı’ Şarj İstasyonunu Kurdu
Enerjisa Enerji'nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, 360kW gücündeki Türkiye'nin en hızlı şarj istasyonunu Ankara – Isparta yolu üzerinde kurduğunu duyurdu.

Enerjisa Enerji'nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, 360kW gücündeki Türkiye'nin en hızlı şarj istasyonunu Ankara – Isparta yolu üzerinde kurduğunu duyurdu. Bir önceki en hızlı şarj istasyonu 350KW güce sahipti.

Ankara – Isparta yolu Dumlupınar bulvarı üzerinde dinlenme tesislerinde yer alan Eşarj yüksek hızlı (DC) şarj istasyonu ile araçlar yüzde 10 şarjdan yüzde 80 şarja ortalama 20 dakikada ulaşabiliyor. Eşarj mobil uygulamasında da görülebilen ve 360 kW gücünde en hızlı soket olan bu istasyon ile beraber Ankara'da 52. istasyona ulaşan şarj istasyon operatörü, 60'ın üzerinde şehirde; 400'den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 600'ün üzerinde istasyonla hizmet veriyor.

HEDEF 1000 ŞARJ İSTASYONU

Elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarıyla müşterilerine en iyi ve en hızlı deneyimi yaşatmaya devam edeceklerini dile getiren Enerjisa Enerji CEO'su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, "Türkiye'nin ilk ve en fazla hızlı elektrikli araç şarj istasyon ağıyla kurulduğumuz günden bugüne müşterilerimize yarım milyondan fazla şarjlanma deneyimi yaşatan ilk şirket olarak müşterilerimizin elektrikli araç deneyimlerine katkı sunuyoruz. İlklerin şirketi Eşarj olarak, elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonlarında geçirdikleri zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin zamanlarını verimli kullanmalarına odaklanarak yatırımlarımızda yüksek hızlı (DC) şarj istasyonlarına ağırlık veriyoruz. Türkiye'de de bir ilke imza atarak kurduğumuz 360kW gücündeki ilk ve en hızlı şarj istasyonu ile ağımızı gün geçtikçe genişleterek 2023 sonuna kadar 81 ilde en az 1 yüksek hızlı (DC) olmak üzere toplam 1000 istasyon kurma hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Eşarj, yenilebilir enerji sertifikası alan ilk şarj operatörü (IREC, YEK-G), ilk DC şarj istasyonu ve elektrikli araç markaları ile anlaşmalı ilk şarj operatörü unvanlarının yanına Türkiye'de 360kW gücündeki ilk ve en hızlı şarj istasyonunu da ekleyerek bir ilke daha imza atmış oldu.

Eşarj, Türkiye’nin ‘en Hızlı’ Şarj İstasyonunu Kurdu

Eşarj, Türkiye’nin ‘en Hızlı’ Şarj İstasyonunu Kurdu