Ereğli’ye yeni ASM: Saliha Gözkara Aile Sağlık Merkezi açıldı

Ereğli İlçe Belediyesi tarafından tahsis edilen arsa üzerine hayırsever iş adamı Ömer Gözkara ve ailesi tarafından yaptırılan Ereğli Saliha Gözkara Aile Sağlık Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Ereğli’ye yeni ASM: Saliha Gözkara Aile Sağlık Merkezi açıldı

İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edilen arsada Üçgöz Mahallesi'nde inşa edilen sağlık merkezinin açılışına, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, İlçe Kaymakam Vekili, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, siyasi parti temsilcileri, STK başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, "Ereğli'nin sağlık sorunu kalmasın diye el birliğiyle koşturuyoruz. Aile Sağlık Merkezleri Ereğlimize uygun bir şekilde dağıtılarak vatandaşımızın zorlanmayacağı yerlere planlandı. Bu planlamada bize en çok katkıyı sağlayan ve nereyi uygun gördüysek tahsisini yapan Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçu'ya teşekkür ederim. Saliha Gözkara Aile Sağlık Merkezi Ereğlimize hayırlı olsun" dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu da konuşmasında, "Ereğli'de belediyemize ait 20'den fazla yeri sağlık hizmetlerinin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğümüze tahsis ettik. Bu onur bu şeref hepimize yeter. İnsanımızın sağlık hizmetlerine hızlı bir şekilde ulaşması lazım. Ereğlimiz çok daha güzel sağlık hizmetlerinden istifade etmeye devam etsin" şeklinde konuştu.

Açılışa katılan diğer davetliler de hayırsever iş adamı Ömer Gözkara ve ailesini tebrik ederek, Ereğli'ye kazandırılan sağlık merkezinin ilçeye önemli bir katkı sağlayacağını ifade ettiler. Açılışın ardından merkez, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.