Emekliye 2023'te 14 Bin TL Promosyon Fırsatı!

Emeklilere 2023 yılında promosyon müjdesi duyuruldu. Peki emekliler kaç bin TL promosyon ödemesi alacak? Bankalardan gelen haberle beraber güncel promosyon miktarları belli oldu.

Emekliye 2023'te 14 Bin TL Promosyon Fırsatı!

Emekli vatandaşlara özel promosyon fırsatı sunuluyor. 14 bin TL promosyondan faydalanmak için hangi bankayı tercih etmelisiniz?

Milyonlarca vatandaş geçtiğimiz yıl emekli promosyon kampanyalarından yararlandı. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alma sözü karşılığında nakit promosyon imkanından yararlanan emekliler, yeni yılda artan maaşlarıyla birlikte promosyonların da artış göstermesini bekliyor. Özellikle emeklilik sistemine EYT ile dahil olacak 2 milyon 250 bin kişiyi memnun etmek ve kendi müşteri yapmak isteyen özel bankalar kesenin ağzını açtı.

İŞ BANKASI 20 BİN TL VERECEK

Bankacılık kaynaklarından alınan bilgilere göre şu an için promosyon çalışmalarında son aşamaya gelen bankalar arasında İş Bankası bulunuyor. Türkiye'nin en fazla müşteriye sahip ve konsolide aktif büyüklük olarak da en yüksek gelire sahip özel bankası olan İş Bankası, 2023'te emekliye tam 20 bin TL promosyon ödemesi yapacak. Verilecek promosyon tutarları tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi emekli maaşına göre artış gösterecek.

EN DÜŞÜK PROMOSYON NE KADAR OLACAK?

Bankacılık kaynaklarından gelen bir diğer sıcak iddia ise geçtiğimiz günlerde promosyon konusunda BDDK'nın bir tasarı hazırladığı ve bankaların emekli müşterilerine ödeyeceği promosyonlara bir alt limit getirilecek oluşuydu. Buna göre bankalar, 2023'te emekli müşterilerine maaşlarının 2 katından daha düşük promosyon ödemesi yapamayacak. En düşük emekli maaşının 5500 lira olduğunu düşünürsek, ödenecek en düşük promosyon tutarı da böylelikle 11 bin tl olacak.

İŞ BANKASI'NDAN KİMLER 20 BİN TL ALACAK?

En düşük maaşa 11 bin TL promosyon verileceği gibi. Maaşı 10 bin tl ve üzerinde olan emeklilere de 20 bin TL ödenecek. Bu iki tutarın arasında maaş alan milyonlarca emekli de maaşına göre 15 bin, 17 bin 500 lira gibi promosyon imkanlarından yararlanabilecek. Hangi maaş aralığına ne kadar promosyon tutarı verileceği henüz İş Bankası tarafından ilan edilmedi.

2023 PROMOSYON KAMPANYASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ocak ayının son haftasında EYT'lilerin başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak ve Şubat ayının ortalarında emeklilik hakkı tanınacak. Böylece ilk maaşını Şubat ayında alacak olan 2 milyon 250 bin müşteriyi de bünyesine katmak isteyen bankalar, çalışmalarını Şubat ayında bitirerek 2023 promosyon kampanyasını da Şubat ayının son haftasında hayata geçirmeyi planlıyor.