Emeklilerden yüzde 30'luk zamma Tepki Geldi!

Emeklilerden yüzde 30'luk zamma Tepki Geldi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve emeklilere yüzde 30 oranında zam yapılacağını, en düşük emekli maaşının 5 bin 500 liraya yükseleceğini açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından Ankara’da emekliler, zam oranına tepki gösterdi.

Emekliler, emekli maaşlarına yapılan yüzde 30’luk zamma tepki gösterdi. Ankara’da ikamet eden emekli memur Mehmet Kahraman ““En düşük emekli maaşının en az 10 bin lira alması gerekir. 3 bin 500 lira ile vatandaş nasıl geçinsin? Soruyorum size hangi vatandaş geçinebilir? Bu insanlık değil ki, yaşam da değil. Biz hırsızlık yapmadık, yolsuzluk yapmadık. Alın teriyle çalıştık, alın terimizi istiyoruz. Yazıklar olsun, ne alıyoruz?” ifadelerini kullanarak duygularını ön plana çıkardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve emekliler için yüzde 30 oranında zam yapıldığını, bu zamla birlikte en düşük emekli maaşının 5 bin 500 liraya çıkarıldığını belirtmişti. Bu açıklamaların ardından emeklilerden zam oranına tepki geldi. Yaşanan sıkıntıları deli getiren emekli Mehmet Kahraman, şöyle konuştu:

“İsmim Mehmet Kahraman, 1943 doğumluyum, 79 yaşındayım, 34 senelik emekliyim. Süper emekli dediler, bütün emeklilik haklarımızı elimizden aldılar. Şimdiki hükümetten şunu istiyorum, intibak yasası çıkarsın en düşük emekli maaşının en az 10 bin lira alması gerekir. 3 bin 500 lira ile vatandaş nasıl geçinsin? Soruyorum size hangi vatandaş geçinebilir? Bu insanlık değil ki, yaşam da değil. Hastaneye gidiyorsun dört çeşit para alıyor. Doktor ücreti, muayene ücret, fatura ücreti, artı eczane farkı. Geçen ay hastaneye gittim 183 lira ilaç farkı verdim. Hangi yasada var bu, hangi ülkede var, hangi kurumda var? Yazıklar olsun ya, ben 40 sene bilfiil hizmet verdim. 25 sene emekli oldum Türkiye Elektrik Kurumu’ndan, beş sene de süper emeklilik yasası diye bizden para aldılar. Yazıklar olsun bu memlekete, nasıl bu memleket bu hale getirildi? Biz hırsızlık yapmadık, yolsuzluk yapmadık. Alın teriyle çalıştık. Alın terimizi istiyoruz. Bugün emekliye ne verdi ya, yazıklar olsun. Pazara gidiyorsun 500 lirayla domates, soğan, patates alıyoruz.” Sözlerini dile getirerek tüm emeklilerin duygularını yansıtmış oldu.