Dolara para yatıranlar pişman olacak! Ünlü ekonomist elinde doları olanları peşin uyarıyor: "En kötü dönemlerden biri olacak"

ABD'li ünlü ekonomist Peter Schiff, 2023 yılı için dolar değerlendirmesi yaptı. 2023 senesinde dolar kurunun sergileyeceği potansiyelin gerileyeceğini ifade eden Schiff, oldukça kötü bir yıl yaşanacağını belirtti.

Dolara para yatıranlar pişman olacak! Ünlü ekonomist elinde doları olanları peşin uyarıyor: "En kötü dönemlerden biri olacak"

ABD'li ünlü ekonomistlerin dolar konusundaki öngörüleri gündemde yerini adeta sağlamlaştırdı. Ünlü ekonomist Peter Schiff, enflasyon sorununun daha da kötüleşeceğinin özellikle üzerinde durdu ve 2023 yılının ABD doları için gerçekten kötü bir yıl olacağından bahsetti.

ÜNLÜ EKONOMİSTTEN DOLAR YORUMU

Ekonomist Peter Schiff, dolar endeksinin 2022 yılı 6 ayın en düşük seviyesinde olduğunu belirterek Kasım ayındaki zirveden yüzde 10 aşağıda olduğunu vurguladı. Bu düşüşün 2023 yılında da devam edeceğinin altını çizen Peter Schiff, dolar için en kötü yıllardan biri olacak ifadelerini kullandı. Peter Schiff, haklı çıkması durumunda enflasyon probleminin daha da kötüye gideceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta açıklama yapan Wharton Üniversitesi finans profesörü Jeremy Siegel açıklamalarıyla dikkat çekti. Singel’ın Açıklamalarını eleştirenSchiff, "Bana göre Jeremy Siegel öngörülerinde yanlış. Siegel gayrimenkul fiyatlarının düşmesinin enflasyon tehdidinin sona erdiği anlamına geldiğini düşünüyor. Ancak tüketici fiyatları artmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Açıklamalarına devam eden Schiff, 2022 yılının en kötü performansına sahip olan hisse senedi sektörünün de kötü performansına 2023 yılında devam edeceğini öne sürdü.