Cosmos (ATOM) Nedir? Nereden Satın Alınır?

Cosmos yani ATOM Coin'in işlevi nedir? ATOM hangi kripto para borsalarında listelendi? Güncel Cosmos fiyatı ve kripto para hakkında merak edilen her şey paylaşıldı. Cosmos coin nereden satın alınır?

Cosmos (ATOM) Nedir? Nereden Satın Alınır?

Cosmos kripto paranın ne işe yaradığı ve hangi amaçlara hizmet ettiği merak ediliyor. Blockchain teknolojisinin yanı sıra hangi kripto para borsalarında listelendiğini açıklıyoruz.

Cosmos dijital para birimi, genişlemek ve birbirleriyle etkileşim kurmak için tasarlanmış blok zincirlerin ekosistemine dayalı olarak çalışan bir kripto para birimi ve cosmos’un geliştirici ekibi, blok zincir teknolojisi olarak bilinen blok zincirlerinin protokolünü hazırlamak için sabırsızlanıyor. Bu teknolojinin, merkezi bir özellik olmaksızın birbirleriyle iletişim kurabilmesi amaçlar.

Cosmos, ATOM token sahiplerine, ağı çalışır durumda tutmak ve ATOM tokenlerden daha fazla ödül almak için sahip oldukları tokenleri paylaşma yeteneği veren bir zincirin kanıtıdır.

Cosmos Dijital Para Birimi Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Cosmos dijital para birimi, bağımsız blok zinciri teknolojisine dayanan merkezi olmayan bir ekosistemdir ve geliştiricileri, bu tokenin gelecek nesiller için en son teknoloji ve internet teknolojisi için yapı taşı olacağını umuyor.

Cosmos, dijital fraksiyonlar arasındaki bölünmeleri paylaşmak yerine, bu fraksiyonları bir araya getirerek birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesine, döviz değişiminin ve IoB blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesine katkıda bulunabilir. ATOM, ağın sahip olduğu spekülatif bir para birimi olarak tanımlanır ve işlemleri temsil eder.

Burada, Cosmos ekibinin esas olarak Tendermint Core ve Inter-Blockchain Communications protokolünün her birini elde etmek için iki ana bileşen oluşturmaya çalıştığını ve her iki bileşenin de Cosmos dijital para ağı projesini oluşturduğunu ve aynı zamanda ana bileşen olduğunu belirtmekte fayda var. Açık kaynak bileşenleri ve uygulamanın sahibi herhangi bir kullanıcı, Tokenin BFT'sine uyan fikir birliği modelini paylaşmanın yanı sıra, merkezi olmayan dağıtılmış ağını paylaşmak ve çalışmak için fondaki Blockchain teknolojisini kullanabilir.

Project Cosmos Ağının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Cosmos kripto para proje ağı, Proof of Stake konsensüs teknolojisi ile güvence altına alınmıştır. Bu, finansal işlemleri doğrulamak ve daha fazla ödül elde etmek için büyük miktarlarda ATOM tokenlerine katılan doğrulayıcılar için sözleşmelerin seçildiği anlamına gelir. Kullanıcılar uygun olmayan şekillerde davranan sözleşmeler için tokenlerini kaybetmeleri muhtemeldir.

Cosmos Coin Nereden Alınır?

Cosmos dijital para birimi belirteçleri, Binance platformu, Coinbase platformu veya OKEx platformu dahil olmak üzere birçok ünlü borsa aracılığıyla elde edilebilir ve ayrıca bazı para birimleri için ticaret çiftleri elde etmek ve hem euroyu hem de doları kripto para birimlerine dönüştürmek için de kullanılır.

Cosmos Dijital Para Birimi Nasıl Çalışır?

Cosmos dijital para biriminin fikri, bunun için özel olarak tasarlanmış sözde blok zincir teknolojisi üzerinde çalışarak, merkezi olmayan uygulamaların NFT pazarlarına hızlı ve ucuz bir şekilde entegre olma fırsatı sağlamaktır.

Bu teknolojiye bağımsız blok zinciri veya bölgeler denir ve bunlar IBC protokolü veya zincirler arası füzyon yoluyla birbirine bağlanır. Cosmos, geliştiricilerin önceden hazırlanmış modülleri hızlı çalışan ve tamamen özel kullanım için özelleştirilebilen bloklar oluşturmasına olanak tanır. IBC protokolü ile uyumlu Cosmos motoruna ve bir grup uygulama programcısına sahip olmanın yanı sıra; kullanımı kolaylaştırmak, blok zincirler arasındaki temel birlikte çalışabilirliği geliştirmek ve karşılığında işlem maliyetlerini ve güvenliğini blok zinciri özellikli platformlarda uygulama geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu hızda tutmak amacıyla çalışır.

Cosmos Coin Neden Benzersizdir?

Bazıları, para biriminin blok zinciri ağları aracılığıyla ortaya çıkan karma seviyeleri nedeniyle, Cosmos coin projesini dijital endüstride kendileri için bir endişe kaynağı olarak görebilir. Onlarla iletişim kurmak zor olabilir ve proje, seviyelerin birbirleriyle iletişim kurmasının mümkün olduğu sürecini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Diğerleri Cosmos'u 3.0 Blockchain teknolojisi olarak tanımlamaktadır ve bu proje, erişilebilir bir altyapının oluşturulmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra para birimi yazılımı geliştiricileri, esas olarak modülerliğe odaklanır. Bu da onların bir arayüz ile bir ağ oluşturmalarına olanak tanır. Mevcut kod parçalarıyla kullanımı kolaydır.

Dijital Para Birimi Cosmos'un Uzun Vadeli Geleceği

Cosmos Dijital Para Birimi Projesi'nin amacına göre, karmaşık uygulamalarının kurulumunun kolay olması muhtemeldir ve para birimi, ölçeklenebilirliği birinci öncelik olarak kabul eder, bu da finansal işlemleri bir saniyeden kısa bir sürede hızlı bir şekilde işlemenin çok kolay olduğu anlamına gelir. eski tarz blok zinciri teknolojisi Bitcoin veya Ethereum gibi ve blok zinciri teknolojisi bu hedefe ulaşacaksa, ödeme işleme şirketleri, web siteleri ile ilgilenmeye ve performanslarını daha iyi iyileştirmeye hazır olması gerektiği anlamına gelir.

Dolaşımda Kaç Tane Cosmos Coin Var?

Şu anda sınırlı sayıda ATOM token arzı var. Bunların sayısının 260.906.351 olduğu tahmin ediliyor ve bunların 203.121.910'dan fazla dolaşımda olduğu tahmin ediliyor. Son birkaç yıldaki satış sırasında, ATOM token başına 0,10 dolar fiyat oluştu ve toplam değer yaklaşık 16 milyon dolar olarak hesaplanmıştır. Token dağılımı ise %80 yatırımcılara ve %20 All In Bits ve Interchain Foundation şirketlere tahsis edilmiştir.

Tendermint ekibi tarafından yazılan teknik incelemede, Cosmos ve onun tokeni ATOM'un, bitcoin madenciliğinde kullanılan ASIC'lerle ve ağa bir nöbetçi olarak katılmak için erişilen bir donanım parçasıyla karşılaştırıldığına dikkat çekiyor.

İstatistiklere göre, Cosmos madeni para diğer dijital para birimleri arasında 39. sırada yer alıyor ve şu anda doğrudan fiyatı 12.16-12.18 USD arasında değişiyor. Cosmos coin yaklaşık birkaç ay önce en yüksek fiyatına ulaştı, 32.13 USD bariyerini aştı.

Cosmos Kurucuları Kimlerdir?

Kripto para Cosmos ve onun tokeni ATOM, Jae Kwon, Zarko Milosevic ve Ethan Buchman tarafından oluşturulmuştur. Jae Kwon, yaklaşık iki yıl önce CEO olarak istifa etmesine rağmen şu anda coinin ana mimarıdır.

Jae Kwon şu anda tamamen yeni girişimlere odaklanmış olsa da, hala Cosmos projesinin bir parçası ve pozisyonu Tinderment'e devredildi ve projenin yönetim kurulu tamamen yeniden yapılandırıldı.

Proje geliştiricilerin hedefleri, programcıların deneyimini geliştirmek, proje için coşkulu bir topluluk oluşturmak ve eğitim içeriği oluşturmaktır. Kullanıcıların Cosmos Ağının neler yapabileceği konusundaki farkındalığını artırmayı amaçlar.