CNBC Duyuruyu Yaptı! Bu Altcoin Çılgınca Dalgalanma Yaşayabilir!

CNBC Duyuruyu Yaptı! Bu Altcoin Çılgınca Dalgalanma Yaşayabilir!
Bu pazarda neden bir ralli olacağına dair cnbctv18 tarafından katman-2 kripto para birimi projelerini değerlendiren yakın tarihli bir makalede dört neden verilmektedir.

"Çılgın büyüme" ile 2. Kademe Altcoin Projesi

Layer-2 Blockchain ağları, yeni yılın başlamasıyla birlikte hareketlilik kazandı. Özellikle Polygon , yılın başından bu yana yaklaşık %13 oranında toparlandı. 2023'te Polygon, önceki aya göre birkaç cesaret verici atılımın ardından daha da fazla ilerleme kaydetmeyi planlıyor. Aralık 2022'nin sonunda Polygon ağına taşınan üç altcoin projesi, bunu yapmasındaki ilk kozu. İki önemli Solana NFT platformu olan DeGods ve Y00ts, Polygon'a geçişlerini duyurdu. Kore'de bilinen bir metaverse platformu olan OrbCity de 27 Aralık'ta Polygon ağına geçeceğini açıkladı. Platform, bu dönüşümü 2023'ün ilk çeyreğinde bitirmeyi planlıyor.

Polygon ağı, bu eklemelerin bir sonucu olarak aktivitede keskin bir artışa sahiptir. Ek olarak, ekosistemin genel genişlemesine yardımcı olarak ağa yeni üyeler çekebilir. Raporlar, Polygon'un zincirleri teslim etmek için Y00ts ve DeGods'a 3 milyon dolar ödediğini iddia ediyor, bu nedenle bu ilerleme maliyetsiz olmadı.

Launchpad Mastercard Girişimi

Geleneksel finansta önemli bir oyuncu olan Mastercard, 7 Ocak'ta gelecek vaat eden sanatçılara Web3 ve Blockchain teknolojilerinin kullanımı konusunda talimat verecek bir fırlatma rampası girişimini duyurdu. Müfredat, Polygon tarafından ortaklaşa oluşturulur ve Artist Accelerator programı olarak bilinir.

Kurs, sanatçılara metaverse tabanlı konserlerin nasıl çalıştırılacağı, Polygon ağında NFT'lerin nasıl kullanılacağı vb. konularda talimat verir. Bu amaçla, Mastercard ve Polygon tarafından bu sanatçıların fırlatma rampası boyunca takip edecekleri bir müfredat geliştirilmiştir. Elbette, bu sanatçılar müziklerini yaymak, hayranlarla etkileşim kurmak, NFT koleksiyonları oluşturmak veya sanal konserler düzenlemek için Polygon'u kullanmaya başladıklarında, birkaç kullanıcıyı daha çekecek ve ağın genişlemesine yol açacaktır.

Birçoğunun gelirinde düşüş yaşayan diğer NFT platformlarıyla karşılaştırıldığında, Polygon 2022'de 324 milyon dolarlık rekor satış rakamına ulaştı. Bu miktar, 2021'de kırılan önceki rekoru da kırdı. Ayrıca Santiment'in verilerine göre, Polygon'un NFT satış hacimleri 2023'ün ilk birkaç haftasında şimdiden 300.000$'a ulaştı.