Bir ürüne daha zam geldi! Vatandaş 'yalnızca koklamakla yetiniyoruz' dedi

Enflasyon artıyor, her geçen gün yeni zam haberleri gündemi meşgul ediyor ve alım gücü günden güne düşmeye devam ediyor! Yeni bir gün, yeni bir zam...

Bir ürüne daha zam geldi! Vatandaş 'yalnızca koklamakla yetiniyoruz' dedi

Enflasyon artıyor, her geçen gün yeni zam haberleri gündemi meşgul ediyor ve alım gücü günden güne düşmeye devam ediyor! Yeni bir gün, yeni bir zam haberi daha! Altın fiyatları ile yarışacak… Enflasyonun artışı her geçen gün ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyayı ekonomik krize doğru sürüklüyor. Vatandaşı en çok üzen şey ise temel gıda ürünlerine gelen zamlar. Yeni bir günde vatandaş süt ve süt ürünlerinin ardından bu kez de sucuk ve pastırma gibi ürünlere zam geldiğini öğrendi…

Marketlerde zirve yapıyor

Sucuk ve pastırma gibi ürünler market raflarında satılan en pahalı ürünlerden biri haline geldi. Peş peşe zam gelen gıda ürünlerinde bu kez sıra pastırmaya geldi! Kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden pastırmanın kilosu 700 TL’ye dayandı. Esnaf artık pastırma satarken tadımı bile paralı olarak yaptırmak zorunda kaldığını dile getiriyor.

Tadına değil yalnızca kokusuna bakabiliyoruz…

Pastırma ile ilgili açıklamalarda bulunan bir vatandaş “Pastırma yine zamlandı, artık alınacak gibi değil. Gramı bile altın değerinde, almak değil, tadına bakmak bile artık hayal oldu. Yanınca geçerken yalnızca koklamakla yetiniyoruz.” ifadelerini kullandı.

2 kişiye tadım masrafı 50 TL! 

Esnaf yeni zamların ardından konu ile ilgili bir hesaplama yaptığında yalnızca 2 kişiye tadım yaptırdığında masrafının 50 TL olduğunu dile getirdi.