Başkan Altay, Cihanbeyli ve Kulu İlçelerinde Esnafla ve Vatandaşlarla Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirdi ve teşekkürlerini iletti.

Başkan Altay, Cihanbeyli ve Kulu İlçelerinde Esnafla ve Vatandaşlarla Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Cihanbeyli ve Kulu'da esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezleri'nde partililerle de görüşen Başkan Altay, "İlçelerimiz için biz bir dediysek iki yaptık, iki dediysek dört yaptık elhamdülillah. Bunda belediye başkanlarımızın, teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin, bakanlarımızın çok büyük katkısı var" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretlerini Cihanbeyli ve Kulu'da sürdürdü. Başkan Altay, ilk olarak AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Utanç, AK Parti Cihanbeyli İlçe Başkanı Büneyye Ekinci, MHP Cihanbeyli İlçe Başkanı Bayram Aydoğan ile birlikte Cihanbeyli Belediyesi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Mehmet Kale ile bir araya geldi.

"Biz bir söylediysek iki yaptık, iki söylediysek dört yaptık"

Daha sonra AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Başkan Altay burada partililere hitap etti. 2019 yılından itibaren Cihanbeyli'de verdikleri sözlerden fazlasını yerine getirdiklerini hatırlatan Başkan Altay, "Biz bir söylediysek iki yaptık. İki söylediysek dört yaptık elhamdülillah. Bunda belediye başkanlarımızın, teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin, bakanlarımızın çok büyük katkısı var" diye konuştu.

"Cihanbeyli'nin yanında olmaya devam edeceğiz"

Otogardan altyapıya, arıtma tesislerinden yüzme havuzuna kadar Cihanbeyli'ye birçok iş kazandırdıklarını kaydeden Başkan Altay, "Her gittiğimiz yerde ifade ediyoruz. Üçlü olalım, güçlü olalım. Mehmet Kale bir şey söylüyorsa Cumhurbaşkanımıza güvenerek söylüyor, bakanlarımıza güvenerek söylüyor, bize güvenerek söylüyor. Biz de her zaman Allah'ın izniyle Cihanbeyli'nin ve Cihanbeylililerin yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu dönemde çok daha iyi işler yapacağız" değerlendirmesini yaptı.

"Çok daha güçlü olacağız"

AK Parti önceki dönem Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu da "Cihanbeyli her zaman olduğu gibi büyük bir coşkuyla ve ilgiyle AK Parti'mizi ve adaylarımızı bağrına bastı, hepinize teşekkür ediyorum. Uğur İbrahim Altay başkanımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Üçlü olalım güçlü olalım anlayışıyla AK Parti'ye oy verdiğinizde çok daha güçlü olacağımızı düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

Cihanbeyli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Kale de "Ümmetin lideri yanımızda, bakanlarımız yanımızda, çok kıymetli Dünya Belediyeler Birliği Başkanımız yanımızda, danışmanlarımız yanımızda. Allah'ın izniyle bütün talepleri hep beraber yerine getirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, Cihanbeyli'den sonra Kulu ilçesine de bir ziyaret gerçekleştirdi. Kulu'da AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katılan Altay, Cumhur İttifakı Kulu Belediye Başkan Adayı Abdurrahim Sertdemir ile birlikte, Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver ve eski başkanlarından Halil Ürün ile görüştü.

"Biz kutlu bir yol yürüdüğümüze inanıyoruz"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, "Biz bugün burada 3 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bulunuyoruz. Halil Başkanımız, Tahir Başkanımız ve ben. Bunu bırakın Türkiye'de, dünyada başarabilen bir yer olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü biz bir davaya inanıyoruz. Biz kutlu bir yol yürüdüğümüze inanıyoruz. Görevimiz ne olursa olsun, davamızın ve Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Bugün görevdeyiz ama biz de görevimizi tamamlayınca Allah'ın izniyle onlar gibi bu kervana dahil olacağız. Kulu Belediye Başkanımızla 5 yıldır çok verimi bir çalışma süreci yürüttük. Kulu için her zaman iyi şeyler yapmak için gayret ettiğine şahidim. Yüzme havuzundan spor salonuna, altyapıdan arıtma tesislerine kadar birçok işi birlikte başardık. Şimdi yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Abdürrahim Sertdemir bey adayımız. İnşallah bu dönemde çok daha başarılı olacağız" dedi.

Programa; AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Utanç, AK Parti Kulu İlçe Başkanı Mehmet Karaca ve MHP Kulu İlçe Başkanı Abdurrahman Çağlayan da katıldı.