Aydem Perakende Ve Gediz Perakende, Öğrencilerle Yeniden Buluşuyor

AYDEM Perakende ve Gediz Perakende ile Young Guru Academy (YGA) iş birliğiyle 2022 yılında başlatılan, çocukların küçük yaştan itibaren enerji tasarrufunu deneyimleyerek öğrenmelerinin amaçlandığı "YGA Bilim Seferberliği/Enerjinle Gelecek...

Aydem Perakende Ve Gediz Perakende, Öğrencilerle Yeniden Buluşuyor

AYDEM Perakende ve Gediz Perakende ile Young Guru Academy (YGA) iş birliğiyle 2022 yılında başlatılan, çocukların küçük yaştan itibaren enerji tasarrufunu deneyimleyerek öğrenmelerinin amaçlandığı "YGA Bilim Seferberliği/Enerjinle Gelecek Senin" projesi devam ediyor. 2023 yılı için "Sürdürülebilir Akıllı Şehirler" konsepti ile geliştirilen proje, İzmir, Manisa, Denizli, Muğla ve Aydın'a ek olarak Samsun, Zonguldak, Ankara ve Diyarbakır'da da çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Proje kapsamında, geçen yıl Ege Bölgesi'nde 6 dezavantajlı okulda, 150 öğrenciyle bire bir bilim seansı gerçekleştirildi. Bilim seti hediye edilen okullarda yüzlerce çocuğun konuyla ilgili farkındalığı artırıldı.

PROJENİN BU YILKİ TEMASI; SÜRDÜRÜLEBİLİR AKILLI ŞEHİRLER

Proje bu yıl yenilenerek enerji tasarrufu ana teması altında "Sürdürülebilir Akıllı Şehirler" konsepti ile devam ediyor. Seanslarda yenilenebilir enerji kaynakları ve bu kaynakların sürdürülebilir kullanımı, çevre kirliliği, geri dönüşüm, akıllı şehir planlamaları gibi konular işleniyor. Çocuklar, önce bilim setleriyle şehirlerini kurguluyor, ardından sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak proje için özel olarak hazırlanan oyunda, akıllı seçimleriyle on adımda kendi sürdürülebilir şehirlerini tasarlıyor. Seans sonunda çocuklara tasarladıkları şehirlerin yap-bozları hediye edilerek, akıllı seçimlerini sürdürmeleri için teşvik edici ödüller veriliyor.

Seansların sonunda çocukların günlük davranış şekillerinde iyi yönde değişimler olması ve ailelerinin de bu davranışlarına eşlik ederek, bütünleyici bir farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Aydem Perakende Ve Gediz Perakende, Öğrencilerle Yeniden Buluşuyor

Aydem Perakende Ve Gediz Perakende, Öğrencilerle Yeniden Buluşuyor