Aile Bakanlığı'ndan dar gelirlilere 3.000 TL nakit ödeme fırsatı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlar için müjdeyi verdi. Bakanlık, sosyal yardım ödemeleri kapsamında dar gelirli ailelere 3.000 TL nakit yardımı gerçekleştiriyor. Başvuru şartları açıklandı.

Aile Bakanlığı'ndan dar gelirlilere 3.000 TL nakit ödeme fırsatı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım ödemelerine devam ediyor. Bakanlık, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan herkese ihtiyaç durumuna göre sosyal destek sağlıyor. Saniye içinde kişi başına düşen gelire bakılarak verilen ödemeler bazen her ay düzenli olarak hesaplara yatıyor bazen tek sefere Mahsus olarak. Eğer gelir durumunuz yeterli değilse eve geçinmekte güçlük çekiyorsanız hemen Aile Bakanlığına başvuru yaparak Siz ödeme alabilirsiniz. Aile Bakanlığı son dakika sosyal yardım duyurusu az önce yapıldı.

Dar gelirli olan, maddi durumu yerinde olmayan, ihtiyaç sahibi olan herkese aile Bakanlığından sosyal yardım ödemesi veriliyor. Bakanlıktan yapılan son dakika duyurusuna göre yardıma muhtaç kişiler e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yaparak Bakanlığın sağladığı sosyal destek ödemelerinden yararlanabiliyor. Aile Bakanlığı tarafından verilen destek ödemelerinden faydalanmak isteyenler başvuru formunu doldurduktan sonra 10 gün içinde ödeme alabiliyor. Peki, bakanlık hangi sosyal yardımları veriyor? Aile Bakanlığı Sosyal Yardım ödemeleri kimlere veriliyor?

tl-5.jpg

GELİR DURUMU ÇOK ÖNEMLİ

Aile Bakanlığından sosyal destek almak için gelir durumu çok önemli nokta hane içinde kişi başına düşen gelirin üst Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde bakanlığa başvuru yaparak destek ödemesi alabilirsiniz. Başvuru işlemleri sırasında hane İçinden tek bir kişinin başvurusu dikkate alınıyor. Yani aynı aileden tek bir kişinin başvuru yapması yeterli oluyor. Başvuru değerlendirmeleri Yaklaşık 10 gün kadar sürüyor. Yani bugün başvuru yapanlar ilk ödemesini Şubat ayından itibaren alabiliyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı sosyal yardım ödemelerinde en önemli başvuru şartı hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şarta uygun olanlara ihtiyaç durumlarına göre yardım bağlanıyor. Bu yardımlardan bazıları düzenli olurken bazıları tek sefere mahsus olarak veriliyor.

tl-4.jpg

Mavi kart sahibi olmak, düzenli gelire sahip olmamakta aranan diğer şartlar arasında yer alıyor. Tabii ki engelli yardımı alacak kişilerin engelli sağlık raporunun da bulunması gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Aile Bakanlığı'nın sağladığı sosyal destek ödemeleri için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden ya da aile Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabiliyor. Başvuru yapmak için T.C kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet girişi yapmanız yeterlidir. Şahsi olarak başvuru yapmak isteyenler ise başvuru işlemlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından yapabilir.