3 Yıl Geri Ödemesiz 75 bin TL Krediyi Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu!

3 yıl boyunca geri ödemesiz şekilde çekebileceğiniz 75 bin TL'lik kredi için detaylar paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Krediyi almak için çeşitli şartlar açıklandı.

3 Yıl Geri Ödemesiz 75 bin TL Krediyi Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu!

75 bin TL'lik kredi için hem Bakanlık hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjdeli haber verildi. Kredi için başvuruların başlayacağı tarih de duyuruldu. Kredideki son durum ve dahası haberimizde olacak...

75.000TL Verilecek! açıklanan 75 bin TL amacıyla müracaatlar yarından itibaren alınmaya başlanacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan doğrultusundan belirtiler 3 Yıl Geri Ödemesiz, 75 Bin Lira Tutarındaki Kredi İçin Başvurular Yarın Başlıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan doğrultusundan belirtiler 75 bin TL’lik kredi amacıyla müracaatlar yarından itibaren alınmaya başlanacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan doğrultusundan belirtiler KOSGEB, süratli destek uygulaması kapsamında mikro ve ufak işletmelere 3 sene geri ödemesiz kredi sağlanacağını ifade etti.


Mikro işletmeler 30 bin TL, ufak işletmeler ise 75 bin TL’lik destek paketinden yararlanabilecek. Sadece OnlineSunulan destek paketine müracaatların pazartesi gününden itibaren edevlet üzerinden alınacağını bildiren Mustafa Varank, bütün işletmeleri destek paketinden yaralanmaya çağrı etti. Başvuru Nasıl Olacak eDevlet’e T.C. Kimlik numarası ile giriş yapan işletme sahipleri, arama seksiyonuna ‘KOSGEB’ aratarak müracaat yapılacak olan sayfaya ulaşabilecek.

Aynı vakitte ‘edevlet.kosgeb.gov.tr’ adresine girilerek müracaatlar yapılabilir. Başvurudan evvelce bilgi alabilmek isteyenler ‘444 1 567’ numaralı KOSGEB çağrıiye merkezinden bilgi alabilecek. KDV Beyanına Göre Yüzde 25 Kayıp Şartı Sunulan bu destek salgın döneminde gelir kayıbı yaşam sürdüren ya da nakit akışı bozulan fakat istihdamını korumaya devam eden, imalat pazarında etkinlik gösteren mikro ve ufak işletmelere verilmektedir.Kriterler şu şekilde:

*Koronavirüs salgını evvel faal olmak *İstihdamını güvenliğini sağlamak *Gelir kayıbına uğramak, KDV beyannamesi üzerinden yüzde 25 gelir kayıbı *Nakit akışı bozulmuş olmakGeri Ödeme İçin 2 Yıl Süre Zor halde olan işletmelere sunulacak bu kredinin en mühim özellikleri teminatsız, faizsiz ve 3 sene süresince geri ödemesi olmaması.

Krediyi mayıs ayında kullanan bir işletme 2024 senesinde geri ödemeye başlayacak. Ödemeler aylıkolarak değil, 4’er aylık vadeler şeklinde yapılacak. Bu şekilde de geri ödeme 2 sene içersinde gerçekleşiyor ve toplam da 5 sene vadeli finansman sağlanmış oluyor.