25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni Konya'da Coşkuyla Kutlandı

25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni Konya'da Coşkuyla Kutlandı
Konya'nın Akşehir ilçesi Cankurtaran Mahallesi Deve Boynu Yaylası'nda Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği (AKYÖRDER) tarafından düzenlenen 25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni, renkli görüntülere sahne oldu.

Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Akşehir Ticaret Borsası'nın katkılarıyla gerçekleştirilen şölene yoğun bir katılım sağlandı. Etkinliğe, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkan Vekili Cevat Nuri Bozoğlu, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve ardından Akşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından verilen konserle devam etti. Şölende, Yörük örf ve adetleri canlandırılarak Türk Halk Müziği konserleri verildi. Ayrıca halk oyunu gösterileri, yağlı güreş müsabakaları ve en güzel yörük çadırının seçimi gibi etkinlikler yer aldı. Protokol üyeleri, şölen alanında kurulan yörük çadırlarını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni, Akşehir ve yöresindeki Yörük kültürünün yaşatılması ve tanıtılması adına önemli bir etkinlik olarak büyük ilgi gördü.