2023'te Suya Bile Zam Geldi! 19 Litre Damacana Su Fiyatları Güncel

2023'te Suya Bile Zam Geldi! 19 Litre Damacana Su Fiyatları Güncel
2023 yılında suya gelen zam dikkat çekti. 19 litre damacana su fiyatları hakkında ne biliniyor? Hayat, Erikli, Kuzeyden ve diğer damacana su markalarında fiyat listesi açıklandı.

19 litre damacana su fiyatları açıklandı. 2023 yılında suya bile yüksek oranda zam geldi. Damacana su satın almak bile pahalı hale geliyor. Hayat, Erikli, Pınar ve Fuska damacana fiyat listesi...

Ülke genelinde gıda ve temel ihtiyaç ürünlerine yeni zamlar açıklanmaya devam ediyor. Yeni yıl itibariyle vatandaşlar damacana su siparişleri verdiklerinde yeni fiyat listelerinden de haberdar olmaya başladı. Fiyatlar bilindiği üzere gelen zamlar sonrasında sık sık güncellenirken bayilerden bayilere göre de farklılık gösterebilmektedir. Bu doğrultuda bir zamda içme suyuna geldi.

İçme suyu fiyatları 2022 yılı başından itibaren rekor şekilde zamlanırken ülke genelinde en çok satılan pet şişe suları 3 liraya ve 5 litrelik su fiyatları ise 10 liraya kadar yükselmişti.

DAMACANA SU FİYATLARINA ZAM GELDİ

2022 yılı ile birlikte 20 - 25 liraya kadar yükselen damacana su fiyatları son gelen zamlar ile birlikte neredeyse 50 liraya kadar yükseldi. Fiyatlar bayilerden bayilere ve damacana su markalarından markalarına göre farklılık gösterebilirken yapılan araştırmalarda Ankara geneli fiyatlara dair de ilk bilgiler gelmeye başladı.

19 litrelik bir damacana su fiyatı ortalama ülke geneli 38 ila 40 lira arasında satışa sunulmaya devam ediyor. Markaların farklı fiyat politikaları sebebiyle de fiyatlar bazı markalarda 44 liraya kadar ulaştı. İşte güncel marka marka 19 litre damacana su fiyatları da belli oldu:

19 LİTRE DAMACANA SU FİYATLARI 2023

Türkiye genelinde;

  • 19 Litre Hayat Damacana su fiyatı: 38,00 TL,
  • 19 Litre Erikli su fiyatı: 44,00 TL,
  • 19 Litre Pınar su fiyatı: 37,00 TL
  • 19 Litre Fuska Damacana fiyatı: 39,00 TL'dir.

Türkiye'de en çok satılan markalar arasında yer alan Hayat marka ve Erikli marka damacana su fiyatlarına da son gelen zamlar ile birlikte fiyatlar 40 lirayı aşacak.